Aktuálne správy
Domov / Projekty/Pripravujeme / Posviacka opravených zvonov farského kostola

Posviacka opravených zvonov farského kostola

Zvony živých zvolávajú, mŕtvych oplakávajú a blesky lámu.

V nedeľu 19.februára 2017 posvätil správca farnosti Mgr. Ľ. Malý zvony farského kostola v Merašiciach. 9.2.2017 firma BOROKO realizovala opravu spočívajúcu v inštalácii nového technického vybavenia zvonov a nového pohonu zvonov.

Na opravu prispeli: ružencové bratstvo, veriaci jednotlivci a rodiny, farnosť Merašice. Pri posviacke správca farnosti o.i.poďakoval realizátorovi a darcom za ich finančné dary, prečítal menný zoznam sponzorov a vysvetlil funkciu a význam
zvonov na kresťanských kostoloch. Spevom ďakovného hymnu Te Deum veriaci ďakovali Pánovi za dobrodenia udelené v súvislosti s opravou zvonov. Po sv. omši sa vonku pri kostole uskutočnilo malé stretnutie pri čaši horúceho punču, ktorý pripravil duchovný otec.

Bronzové zvony Ukrižovania Ježiša Krista ( 120 kg) a sv. Jozefa ( 57 kg) z milodarov veriacich farnosti Merašice, uliali v Trnave bratia Fischeroví v r. 1921.

 

O správca farnosti

pozri tiež

Dekanátna púť Po stopách sv.Jána Pavla II.

Pozývame vás na púť dekanátu Hlohovec Po stopách duchovného odkazu sv. Jána Pavla II. KALVARIA …