Domov / Aktuálne / Procesia ulicami našej obce v nedeľu 22.3.2020

Procesia ulicami našej obce v nedeľu 22.3.2020

Farský úrad oznamuje, že v nedeľu  22.3.2020 od 10.00 hod. bude ulicami našej obce Merašice prechádzať procesia s Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou. Veriacich žiadame, aby sa nepripájali k procesii, ale vyšli pred vchod domu ( bezpečná vzdialenosť a rúško) alebo do okien, pokľakli a prijali požehnanie pre seba, svoju rodinu a svoj dom. Blížiacu sa procesiu bude  ohlasovať zvoniaci  zvonček.
Pripomíname, že v čase, keď sa sv.omše slávia neverejne a veriaci nemôžu prísť do kostola, máme sa modliť modlitby tzv.duchovného sv.prijímania.
Je veľmi žiadúce, aby sme v týchto dňoch častejšie čítali Sv.Písmo, modlili sa pobožnosť krížovej cesty a ruženec. Každý deň je potrebné vzbudiť si
ľútosť nad hriechmi.
Informácie o fungovaní farského úradu a vysluhovaní sviatostí sú na www.farnostmerasice.sk