Domov / Aktuálne / FUNGOVANIE FARNOSTI V ČASE VYHLÁSENÉHO NÚDZOVÉHO STAVU

FUNGOVANIE FARNOSTI V ČASE VYHLÁSENÉHO NÚDZOVÉHO STAVU

SV. OMŠE– nahlásené sa budú slúžiť- viď.farské oznamy ( na sv.omši max 6 ľudí, vrátane kňaza, prísny zákaz vstupu s respiračnými ťažkosťami).
POČET A VÝBER ĽUDÍ na sv.omšiach usmerňujú p.kostolníčky ( obrátiť sa na nich).
SV.SPOVEĎ– nahlasovať sa len individuálne.
ZAOPATROVANIE– zomierajúcich kedykoľvek ( ohlásiť telefonicky alebo kostolníkom).
NAHLASOVANIA SV.OMŠÍ- ešte sú voľné niektoré termíny v novembri a decembri 2020, nahlasovanie telefonicky,emailom, sms,osobne na fare.
MILODARY- možno vhodiť do farskej schránky alebo odovzdať správcovi farnosti alebo kostolníkom.
POKLONA– v čase vyhlásenej poklony, podľa farských oznamov, môže byť v kostole max.6 ľudí, jedna osoba môže byť v kostole max. 30 minút., povinné rúška, povinná dezinfekcia
rúk, priebežné vetranie, prísny zákaz zgrupovania sa ľudí, pri ceste do kostola ide každý sám, podobne aj z kostola!,prísny zákaz vstupu s respiračnými ťažkosťami!
KRSTY,POHREBY– v kostole na 15 m2 jedna osoba, vonku neobmedzený počet- rozstupy 2 m.

Minimalizovať sociálne kontakty na nevyhnutnú mieru! Seniori okrem nutných prípadov nech ostávajú doma!