Aktuálne správy
Domov / Farské oznamy / Farské oznamy 21.3.2021

Farské oznamy 21.3.2021

FARSKÉ OZNAMY
Na Piatu pôstnu nedeľu 21. 3. 2021

pondelok
22. 3. 2021 liturgický kalendár: féria
Merašice + Irena Koštialová

utorok
23. 3. 2021 liturgický kalendár: féria
Merašice poďakovanie a prosba o Božiu pomoc a ochranu

streda
24. 3. 2021 liturgický kalendár: féria
Merašice za Božiu pomoc a ochranu pre rodinu Ivety ( Biskupová)

štvrtok
25. 3. 2021 liturgický kalendár: ZVESTOVANIE PÁNA, Slávnosť
Merašice na úmysel ordinára

Piatok
26. 3. 2021 liturgický kalendár: féria
Merašice + Irena a Karol Železníkoví

Sobota
27.3.2021 liturgický kalendár: féria
Merašice + Koloman a František Knížatoví a + z rod.(Biskupová

Nedeľa
28.3.2021 Liturgický kalendár: KVETNÁ NEDEĽA
Merašice za farníkov

ZBIERKA NA ENERGIE A POTREBY FARNOSTI: v nedeľu 28.3. ( osobne kňazovi alebo do poštovej schránky). Pán Boh zaplať každému darcovi.
• CELODENNÁ ADORÁCIA ( POKLONA): piatok 26.3., farský kostol Merašice, 9.00- 16.00. Otvorená bude predsieň kostola. Dodržiavať platné opatrenia!
SPOVEDANIE PRED SVIATKAMI:
KAPINCE sobota 27.3. od 9.00
BISKUPOVÁ nedeľa 28.3.od 14.30
MERAŠICE nedeľa 28.3. od 9.00
Prihlásiť sa možno: na farský úrad emailom ( itacik22@gmail.com) sms alebo telefonicky ( 0911 383 220) alebo osobne u správcu farnosti alebo u p. kostolníkov.
Pri prihlásení nahlásiť číslo domu.

Spôsob spovedania:
Správca farnosti príde pred dom toho, ktorý sa zahlásil na spoveď ( čiže z domu neodchádzate), zazvoní, záujemca o spoveď vyjde pred dom v rúšku a v 2 m vzdialenosti sa vyspovedá a potom prijme Sviatosť Oltárnu ( môže odovzdať milodar). Nutné dodržiavať opatrenia ( rúško, 2 m vzdialenosť na vzduchu a stručne…).

K otázke dodržiavania opatrení:
Výnimky majú ľudia na ceste do a z práce. Prácou kňaza je starostlivosť o duše, preto cesta kňaza za človekom, ktorý žiada liek a posilu pred dušu, je cestou do práce. Nejde ani o hromadné podujatie, keďže kňaz je len s jedným človekom. Opatrenia sú dodržané, keďže kňaz aj spovedajúci majú rúško, počas spovede sú vonku na vzduchu a sú vo vzdialenosti 2 m a spoveď je stručná. Spovedajúci je doma, takže neporuší platné obmedzenia.

USMERNENIE:
Okrem platných opatrení prosím všetkých, aby sa na spoveď vopred pripravili ( spytovanie svedomia, ľútosť) a pri samotnej spovedi sa spovedali pružne. Prosím, žiadne dlhé rozprávanie, len hriechy a podstatné okolnosti, ak je nutné uviesť ich. Hneď po prijatí Eucharistie sa vrátiť do domu a tam sa pomodliť všetky potrebné modlitby po sv. prijímaní. Tesne pred spovedaním poriadne vykonať dezinfekciu rúk. Kňaz bude mať rúško a rukavice.

 

O správca farnosti

pozri tiež

Farské oznamy 7.3.2021

FARSKÉ OZNAMY Na Tretiu pôstnu nedeľu 7. 3. 2021 pondelok 8. 3. 2021 liturgický kalendár: …