Domov / Farské oznamy / Farské oznamy 25.7.2021

Farské oznamy 25.7.2021

( Keďže dnes sa sviatok sv.Jakuba apoštola neslávi- je nedeľa- , pripomenieme si ho aspoň obrázkom na titulke. Je to záber z miesta, kde sa nachádza hrob sv. Jakuba, v Santiago de Compostela a sv. Jakuba znázorňuje socha na obrázku. Sv. jakub je o.i. aj patrónom pútnikov.)

Na 17. nedeľu v cezročnom období 25. 7. 2021

26. 7. 2021 liturgický kalendár: sv. Joachima a Anny, rodičov Panny Márie,spomienka
18.00 Merašice za Božiu pomoc

27. 7. 2021 liturgický kalendár: sv. Gorazda a spoločníkov, spomienka
18.00 Merašice za zdravie a Božiu pomoc

28. 7. 2021 liturgický kalendár: Féria
17.30- ruženec za starých rodičov- správca farnosti
18.00 Kapince za zdravie a Božiu pomoc (r.Harastyová)

29. 7. 2021 liturgický kalendár: sv. Marty, Márie a Lazára, spomienka
17.30- ruženec za starých rodičov- správca farnosti
18.00 Biskupová za zdravie a Božiu pomoc ( rodine Silvie)

Piatok
30. 7. 2021 liturgický kalendár: Bl. Zdenky Schelingovej,panny a muč.ľub.spomienka

31.7.2021
liturgický kalendár: sv. Ignáca z Loyoly, kňaza, spomienka
18.00 Kapince + Ján Galáni ( s platnosťou na nedeľu)

1.8.2021 Liturgický kalendár: 18.nedeľa v cezročnom období
8.00 Biskupová + Eduard a Anna Kupcoví,star.rod.a + Alfonz
11.00 Merašice za farníkov

• Počas mojej neprítomnosti ( piatok- pondelok) ma zastupuje farský úrad Horné Trhovište ( tel.: 033/7444112).
Prihlasovanie na pápežskú sv.omšu v Šaštíne bude neskôr, podľa situácie a aktuálnych pokynov, zatiaľ plánujeme účasť. Prihlásiť sa však môžu len zaočkovaní proti Covid-u.
OPRAVY: Biskupová- výmena strechy ( plech)- zateká, zbierka mimoriadna v septembri. Kapince- čistenie zvodov a upevnenie strechy novými skrutkami ) vietor nadvihuje)- zbierka v seprembri , Merašice- výmena strešnej krytiny- zbierky začnú v septembri ( cenové ponuky vyhodnotíme do konca augusta, aj zajtra príde na obhliadku ďalší záujemca).
SVETOVÝ DEŇ STARÝCH RODIČOV A SENIOROV– slávi sa v tomto roku po prvá raz. Ustanovil ho pápež František na štvrtú júlovú nedeľu, v blízkosti spomienka na sv. Joachima a Annu, Ježišových „ starých rodičov“. Témou tohto roka je „ Ja som s tebou po všetky dni! ( Mt 28,20). Sv. Otec pripravil k tomuto dňu posolstvo.
V NAŠEJ FARNOSTI SA PRIPOJÍME TAKTO:
– Dnešná homília bude vychádzať z posolstva Sv.Otca
– Popoludní navštívim starých a chorých s Eucharistiou ( kto má záujem)
– ostatní v rámci možnosti dnes navštíviť svojich starých rodičov alebo im aspoň zatelefonovať, ak sú zosnulí, navštíviť ich hrob, ak je možné a pomodliť sa za nich
– pomodliť sa ruženec za starých rodičov ( či živých alebo zosnulých)
– plné znenie posolstva Sv. Otca nájdete aj na našej farskej webovej stránke

„Žiaden starček či starenka by nemal byť v našich rodinách ako ‚vyhnanec‘. Starší ľudia sú pre spoločnosť pokladom“ (Tvít pápeža Františka z 11. januára 2014).

Farské oznamy 29.8.2021

FARSKÉ OZNAMY Na Dvadsiatu druhú nedeľu v cezročnom období 29. 8. 2021 pondelok 30. 8. …