Domov / Farnosť / Všeobecné informácie / Informácia o zasadnutí ekonomickej rady farnosti

Informácia o zasadnutí ekonomickej rady farnosti

Správa zo zasadnutia ekonomickej rady ( ER) farnosti Merašice

zo dňa 22. 1. 2016

Na zasadnutí v priestoroch farského úradu sa zúčastnili správca farnosti vdp. Mgr. Ľudovít Malý a členovia ER za obec Merašice: Pavol Konečný, Jozef Tvrdý, Rudolf Majgot, Ivan Andacký, Blanka Andacká.

Prejednávané boli nasledujúce body:

1. Sochu Sedembolestnej Panny Márie z farského kostola bude reštaurovať Ľ. Chmelár z Piešťan. Oprava bude financovaná z darov veriacich- členov ružencových skupín.
  2. Vzhľadom k  poruche zvonov vo farskom kostole bola na žiadosť správcu farnosti vykonaná odborná prehliadka pohonu zvonov, výsledkom ktorej bolo konštatovanie odborníka, že je potrebné pristúpiť k oprave pohonu zvonov rozsiahlejšieho charakteru. ER schválila opravu ako prioritnú. Výberové konanie bude vyhlásené podľa predpisov. Po jeho skončení a následne po schválení arcibiskupským úradom  bude dohodnutý časový harmonogram opráv. Finančné krytie: farské prostriedky, sponzorské dary a zbierky. Zbierky bude manažovať ER, o ich priebehu budú veriaci informovaní v oznamoch.
  3. Predaj budovy bývalej cirkevnej školy pri farskom kostole v Merašiciach. Predaj schválil arcibiskupský úrad v Trnave aj ER. V najbližšom čase bude vykonaná obhliadka znalcami a stanovená cenová ponuka. Po schválení kúpno-predajnej zmluvy arcibiskupským úradom bude predaj uskutočnený.
  4. Výmena strešnej krytiny na farskom kostole. Práce budú môcť začať až vtedy, keď budú k dispozícii potrebné financie. Tie by mala farnosť získať z predaja nehnuteľností ( bývalá cirkevná škola). Dovtedy sa budú vybavovať potrebné povolenia.
  5. Kúrenie vo farskom kostole. ER predbežne diskutovala o druhoch vykurovania v kostole. Po oprave zvonov a predaji spomínanej nehnuteľnosti, budú súbežne riešené oprava strechy a vykurovanie kostola.
  6. ER diskutovala o spôsoboch vykonávania zbierok určených na opravy kostola.

Merašice 22. 1. 2016

Mgr. Ľudovít Malý, správca farnosti

( obrázok je ilustračný)

Zabezpečenie ochrany osobných údajov- farnosť Merašice