Domov / Farské oznamy / Farské oznamy 3.4.2022

8.00 Biskupová +Štefan a Jolana Kupcoví a syn Vladimír
9.30 Kapince za živú rodinu Rybanskú a + z rodiny
11.00 Merašice za farníkov

• Dnes je zbierka na pomoc postihnutým vojnovým konfliktom v Ukrajine. Pán Boh zaplať za milodary.
SPOVEDANIE pred sviatkami bude vo štvrtok 7.4.v Merašiciach, Kapinciach a Biskupovej od 17.00- 18.00. Všade budú spovedať dvaja kňazi.
• Budúca nedeľa je PALMOVÁ NEDEĽA ( Kvetná), začíname ňou Svätý týždeň. Procesia s požehnaním ratolestí bude pred farskou sv.omšou a začne o 11.00 od Lurdskej jaskyne, kde sa všetci zhromaždíme.
Farská púť na pútnické miesta na Morave bude v sobotu 23.4.2022. Zapisovanie v sakristii. Podrobný program v oznamoch.
• Knižné okienko-odporúčam: SSV vydal knihu Žalmov v malom formáte, cena 10 Eur.
• Liturgické okienko: opätovne pripomínam, aby sa modlitba Zdravas, Mária prednášala správnym spôsobom, čiže bez pridávania rôznych vsuviek, ktoré tam nepatria. To isté platí aj o modlitbe Anjel Pána- napr. chyba…Panne Márie, má byť Panne Márii. Prosím, aby ste si dali záležať na správnom znení, prípadne upozornili tých, čo robia chyby.

Synoda za synodálnu Cirkev ( www.synoda.sk)
„Synoda“ – (gr.)
– schôdza alebo stretnutie -Spoločné kráčanie, vzájomné počúvanie sa a načúvanie Duchu Svätému
Cieľ synody -aby celý Boží ľud počúval, čo Duch Svätý hovorí Cirkvi, rast k spoločenstvu a misii spoluúčasťou všetkých.
Cieľom synody nie je produkovať dokumenty,
ale „dať vypučať snom,
vzbudiť proroctvá a videnia,
dať rozkvitnúť nádejam, podnietiť dôveru,
obviazať rany, previazať vzťahy,
vzbudiť úsvit nádeje, učiť sa jeden od druhého,
a vytvoriť pozitívne vnímanie, ktoré osvieti mysle,
zahreje srdcia, navráti silu rukám“.
Témy stretnutí: spoločníci na ceste, počúvanie, vyjadrenie názoru, slávenie, zdieľanie zodpovednosti za našu spoločnú misiu, dialóg v Cirkvi a spoločnosti, ekumenizmus,
autorita a spoluúčasť, rozlišovanie a rozhodovanie, formovanie v synodalite
Modlitba za Synodu
Sme tu pred Tebou, Duch Svätý:
zišli sme sa v Tvojom mene.

Synodálne stretnutia v našej farnosti začnú od 18.4.2022.

Farské oznamy 24.3.2024

FARSKÉ OZNAMY na Palmovú nedeľu 24. 3. 2024   Pondelok 25. 3. 2024 liturgický kalendár: …