Domov / Farské oznamy / Farské oznamy 8.1.2023

17.00 Merašice + Anna a Rastislav a všetci + z rod.Bulkovej

14.1.2023
liturgický kalendár: féria
8.00 Merašice + manžel a syn Ondrejkoví,rod.z oboch str., + z rod.Ondrejková, Boháčová a Husárová

15.1.2023 Liturgický kalendár: Druhá nedeľa v cezročnom období
8.00 Biskupová + Peter Gráčik a + z rodiny
9.30 Kapince + rodina Kubačková
11.00 Merašice za farníkov

• Zapísaní na posviacku príbytku v Biskupovej: dnes od 14.30 požehnávam.
Biblická katechéza pre dospelých: utorok 10.1.po sv.omši vo farskom kostole.
Katechéza pre prvoprijímajúce deti: v piatok 13.1.po sv.omši vo farskom kostole.
Zbierka na energie na budúcu nedeľu.
Liturgická katechéza: dym z kadidelnice, ktorý sa používa pri slávnostných sv.omšiach ( ale aj pri pohreboch) má svoj konkrétny význam. Dym stúpa hore- symbol našich modlitieb, ktoré „ sa vznášajú“ k Bohu. Vôňa: nevidíme ju a predsa ju cítime, je tu: symbol prítomnosti Ducha Svätého a je to zároveň symbol nábožnosti, nábožný človek „vinia“ prítomnosťou Boha v ňom ( napr. páter Pio voňal).

Koledovanie na Troch Kráľov a posviacka príbytkov v Merašiciach- navštívili sme spolu 17 príbytkov. Ďakujem p. Magde Habánovej za čas a prípravu koledníkov, deťom za účasť ( dostávate pochvalu, tešíme sa z vás). Ďakujem aj vám, ktorí ste nás prijali vo svojich príbytkoch. Mrzí ma, že sme nemali viac času pobudnúť s vami a presuny museli byť rýchlejšie, pretože pôvodne bolo prihlásených 8 rodín, ale v priebehu koledovania sa prihlasovali ďalší, preto toľko času nebolo, boli sme nútení prispôsobiť sa okolnostiam ( budúci tok rozdelíme koledu na 2 dni ). Som rád, že sa nám podarilo zaviesť túto novú tradíciu koledovania v rámci Misijného dňa detí. Deti tým učíme solidárnosti s veľmi chudobnými vo svete, rodiny potešíme prítomnosťou koledníkov a zároveň finančne podporíme ( aj keď len troškou, ale viac ide o gesto a Pán aj málo požehná, ak je to darované z lásky) chudobných- v tomto roku v Etiópii a hlavne oživuje sa povedomie misijného apoštolátu veriacich. Chcem poďakovať Pápežským misijným dielam, ktoré túto a iné podobné aktivity zastrešujú a vždy pripravia skvelé materiály ( použili sme ich 6.1.na farskej sv.omši o 11.00: predstavenie darov koledníkmi i spoločné modlitby). Viac na www.misijnédiela.sk . Ja ako správca farnosti sa veľmi teším, že sme rok vo farnosti začali aj týmto spôsobom.

Farské oznamy 24.3.2024

FARSKÉ OZNAMY na Palmovú nedeľu 24. 3. 2024   Pondelok 25. 3. 2024 liturgický kalendár: …