Domov / Farské oznamy / Farské oznamy 2.4.2023

17.00 Kapince za farníkov
18.00 Biskupová za obrátenie hriešnikov a duše v očistci

6.4. 2023 liturgický kalendár: ZELENÝ ŠTVRTOK- ŠTVRTOK PÁNOVEJ VEČERE
18.00 Merašice za brigádnikov pri oprave strechy farského kostola a za tých, čo finanačne podporili túto opravu

7. 4. 2023 liturgický kalendár: PIATOK UTRPENIA PÁNA
9.00 Merašice slávenie liturgie hodín a pobožnosť krížovej cesty
15.00 Merašice slávenie liturgie utrpenia Pána

8.4.2023 liturgický kalendár: SVÄTÁ SOBOTA
8.00 Merašice slávenie liturgie hodín
Celodenná poklona v Božom hrobe
20.00 Merašice Veľkonočná vigília Pánovho zmŕtvychvstania: 1 Eliáš Pogády, manželka Mária,Jozef, Pavol, Mária

9.4.2023 Liturgický kalendár: VEĽKONOČNÁ NEDEĽA PÁNOVHO ZMŔTVYCHVSTANIA
8.00 Biskupová + Ludovít a Mária Gráčikoví a + z rodiny
9.30 Kapince + Emil, Helena, Jozef a Mária
11.00 Merašice: za farníkov ( slávnostná)
17.00 Merašice vešpery, adorácia a krátka procesia na oslavu

• SPOVEDANIE: v týždni hodinu pred sv.omšami, prípadne po sv.omši a na požiadanie, chorých v stredu dopoludnia.
• Zelený štvrtok: úplné odpustky za účasť na speve Ctíme túto Sviatosť. Adorácia v kostole hodinu po sv.omši.
• Veľký piatok: prísny pôst + zdržovanie sa mäsitých pokrmov, úplné odpustky za účasť na poklone Svätému krížu počas slávnostného úkonu v obrade.
• Veľkonočná vigília: odpustky za obnovenie krstných sľubov ( prosím rozdeliť si hodiny na adoráciu na Bielu sobotu- rozpis).
• Upratovanie farského kostola: skupina č.10
• Zbierka na Boží hrob: v piatok a sobotu.
• Povzbudzujem mne zverených farníkov, aby sa hojne zúčastňovali obradov počas Veľkonočného trojdnia. Sú to naše najväčšie sviatky….Osobnú prítomnosť na liturgickom slávení nič nenahradí, nakoľko liturgia je stretnutie osobne prítomných živých veriacich ľudí a živého Boha, ktorý je síce prítomný aj inými spôsobmi aj inde, ale liturgia je „územím“ par exelence , kde sa toto stretnutie koná. Takémuto stretnutiu v liturgii v rámci obradu sa nič nevyrovná.
• Úprimne ďakujem kňazom, ktorí ma počas mojej neprítomnosti zastupovali. Zvlášť ďakujem brigádnikom, ktorí pomáhali počas opravy , upratovali areál v sobotu. Moje osobitné poďakovanie za odvoz odpadu traktorom s vlečkou, ďakujem aj OÚ Merašice za pomoc a vám všetkým za pochopenie a trpezlivosť.
• Účastníci púte do Fatimy dostanú v priebehu týždňa pokyny pred cestou.

Farské oznamy 31.3.2024

FARSKÉ OZNAMY na Veľkonočnú nedeľu 31. 3. 2024   Pondelok 1. 4. 2024 liturgický kalendár: …