Aktuálne správy
Domov / Aktuálne / Poďakovanie, ktoré ma dojalo i prekvapilo!

Poďakovanie, ktoré ma dojalo i prekvapilo!

Slová poďakovania, ktoré si o chvíľu prečítate, napísala matka niekoľkých detí a boli mi adresované dnes    ( 26.4.2026) pri sv.omši vo filiálke Biskupová. Už samotná skutočnosť, že si niekto na mňa spomenul v týchto súvislostiach, je pre mňa veľmi potešujúca. 

To, čo ma ale prekvapilo najviac, je obsahová stránka tohto poďakovania.  Táto žena  vystihla veľmi správne niečo z podstaty poslania duchovných pastierov a  urobila to jednoducho, stručne a pritom s  teologickou výškou a duchovnou hĺbkou, teda s kombináciou, s ktorou sa bežne aj v cirkevnom prostredí nestretávame. Moje úprimné poďakovanie tejto žene za jej umenie málom povedať tak veľa a vystihnúť podstatu, ktorá mnohým uniká. Jej slová sú pre mňa veľkým zadosťučinením, osviežením, ale aj podkladom k  spytovaniu  svedomia.

Tu je spomínaný príhovor.

Drahý náš duchovný otec Ľudovít!

Pán je môj pastier, nič mi nechýba. Úvod Dávidovho žalmu, ktorý je snáď najkrajším a najobľúbenejším u mnohých veriacich.

Dnes na Nedeľu Dobrého pastiera si viac ako inokedy uvedomujeme vzácnosť vášho povolania. Pán je aj váš pastier a vy ste pastierom pre nás. Ďakujeme, že nás trpezlivo vediete k tichým vodám Božieho slova, že nám otvárate dvere k zeleným pašienkam viery.

Nech vás jeho prút a palica potešujú vo chvíľach únavy a nech je váš kalich milostí vždy plný.

Ďakujeme vám za každé vyslúženie sviatostí, za slová povzbudenia, aj za vašu obetavosť, s ktorou hľadáte stratené ovce. Nech vás Dobrý pastier napľňa silou, radosťou a pokojom. Prajeme vám, aby ste pod ochranou Panny Márie nachádzali v nás- vašich farníkoch oporu a aby vaše srdce horelo láskou, ktorou nás sýti sám Kristus.

Vyprosujeme vám hojnosť darov Ducha Svätého, aby ste nás bezpečne viedli dolinami života až k nebeskému stolu.

Pochválený buď Ježiš Kristus.

—————————————————————————————

Moje poďakovanie patrí  aj mojim spolubratom, duchovným pastierom, za to, že ich “ÁNO” nášmu Majstrovi naďalej trvá. Na cestách života nech to “áno” nik z nich nestratí. Za to sa všetci modlime.

                                                                 O.Ľudovít Malý

( Na titulnej fotke je kytica, ktorú som v Biskupovej dnes dostal od veriacich. Pán Boh zaplať.)

O správca farnosti

pozri tiež

Projekt Malá knižnica viery sa u nás ujal !

Projekt Malá knižnica viery sa u nás ujal ! V deviatich  zakladačoch umiestnených v predsieni …