Aktuálne správy
Domov / Aktuálne / Poďakovanie za pomoc kresťanom na Blízkom východe!

Poďakovanie za pomoc kresťanom na Blízkom východe!

Utrpenie kresťanov kdekoľvek vo svete mi nikdy nebolo ľahostajné. Ako sprievodca pútnických zájazdov do Sv.zeme mám možnosť vnímať tieto veci z bližšej perspektívy. Ako pomôcť trpiacim kresťanom? V tejto veci ma oslovujú aktivity pápežskej nadácie
Pomoc trpiacej Cirkvi ACN Slovensko, ktorá v r.2023 zorganizovala pomoc s názvom Posledné Vianoce aké tu boli- pomôžme prežiť kresťanom v biblických krajinách. Kresťania na Blízkom východe musia čeliť  vojne, radikálnemu islamu, korupcii…jednoducho dôvody sú závažné a celkom reálne hrozí, že v krajinách Biblie, ak im nepomôžeme prežiť, kresťanská viera  zanikne.
Za 22 Eur môže mať 1 chodobný človek teplé jedlo na 1 mesiac.
92 eur pokryje školné pre 1 chudobné dieťa na 1 školský rok.
Oslovil som mne zverených farníkov s prosbou o pomoc a bol som  príjemne prekvapený. Počtom sme malá farnosť, ale ľudia darovali viac ako 600 eur a milodary ešte prichádzajú.
Som veľmi rád a všetkým chcem za ich milodar poďakovať.

Viac s spomínanej pápežskej nadácii nájdete na: https://acnslovensko.sk/kto-sme/

                                                                                                  S vďakou Ľudovít Malý, duchovný otec farnosti

O správca farnosti

pozri tiež

Celodenná poklona v piatok 17.5.2024

Celodenná eucharistická poklona bude v piatok 17.5.2024 od 9.00- 17.00.  Zapísať sa na jednotlivé hodiny …