Aktuálne správy
Domov / Nezaradené / Sviatosti

Sviatosti

KRST- nahlasujú rodičia dieťaťa, ktorí spolu s krstnými rodičmi absolvujú krstnú katechézu. Termín krstu, katechézy a iné podrobnosti, sa dohodnú pri prvom stretnutí so správcom farnosti. V zmysle platných predpisov krst sa slávi na území farnosti trvalého pobytu rodičov dieťaťa ( vlastná farnosť). V prípade krstu na území inej farnosti je potrebné písomné prepustenie príslušného kňaza.

SVIATOSŤ POKÁNIA– v prvopiatočnom týždni sa spovedá hodinu pred sv. omšami a po sv. omšiach, chorí sú spovedaní v stredu dopoludnia. V iné dni na požiadanie. Termín spovede je možné dohodnúť aj telefonicky.

POMAZANIE CHORÝCH – nahlasovanie osobne alebo telefonicky.

SVIATOSŤ MANŽELSTVA– nahlasujú snúbenci aspoň 3 mesiace pred plánovaným termínom sobáša. Na prvom stretnutí so správcom farnosti dostanú podrobné informácie a a pokyny.

Sväteniny

POHREB–  nahlásiť telefonicky alebo osobne.

POŽEHNANIA– pred alebo po sv. omši.

 

ÚMYSLY SV. OMŠÍ sa zapisujú len na nasledujúce dva mesiace od stanoveného termínu začiatku zapisovania ( napr. úmysly na máj a jún sa zapisujú od apríla, presný termín začiatku zapisovania je zverejnený vo farských oznamoch). Zmena termínu slávenia sv. omší je vyhradená.

pozri tiež

Kniha, ktorú sa oplatí prečítať

Milí priatelia, v týchto dňoch vyšla  prvá kniha internetového konzervatívneho denníka Postoj. Ide o knižný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *