Aktuálne správy
Domov / Farské oznamy / Farské oznamy 21.1.2024

Farské oznamy 21.1.2024

FARSKÉ OZNAMY
Na Tretiu nedeľu v cezročnom období 21. 1. 2024

 

Pondelok
22. 1. 2024 liturgický kalendár: sv. Vincenta, diakona a mučeníka, ľubovoľná spomienka
17.00 Merašice poďakovanie za 70 rokov života

utorok
23. 1. 2024 Liturgický kalendár: féria ( formulár sv.omše za zjednotenie kresťanov)
17.00 Merašice + Mária Majgotová ( 5.výr.)

streda
24. 1. 2024 Liturgický kalendár: sv. Františka Saleského, biskupa a učiteľa Cirkvi, spom.

štvrtok
25.1. 2024 liturgický kalendár: Obrátenie sv.Pavla,apoštola, sviatok
17.00 Biskupová + Gejza a Margita Kucharoví,syn,zať, nevesta a star.rod.z oboch strán

Piatok
26. 1. 2024 liturgický kalendár: sv. Timoteja a Títa, biskupov, spomienka
16.20 Merašice pobožnosť krížovej cesty za mier vo Sv.zemi
17.00 Merašice + Jozef Majgot (5.výr.)

Sobota
27.1.2024 liturgický kalendár: féria

Nedeľa
28.1.2024 Liturgický kalendár: Štvrtá nedeľa v cezročnom období
8.00 Biskupová + Andrej
9.30 Kapince za duše v očistci
11.00 Merašice za farníkov

• Dnes je zbierka na energie a zároveň možno odovzdať milodar na cirkevné školstvo v našej arcidiecéze. Pán požehnaj darcov.
Farská biblická katechéza pre dospelých bude v utorok 23.1.2024 po sv. omši.
• Pobožnosť krížovej cesty za mier vo Sv.zemi bude v piatok 16.20 v Merašiciach.
Katechéza pre prvoprijímajúce deti: v piatok 26.1.po sv.omši v Merašiciach.
Poďakovanie za koledovanie Dobrá novina v našej farnosti: Ďakujem všetkým deťom, ktoré sa zúčastnili koledovania, ich rodičom, za ich podporu a p.Magde Habánovej a ostatným dospelým, čo pomáhali. Koledníci navštívili 13 príbytkov a vykoledovali 307 Eur. Pán Boh zaplať.

Poďakovanie za milodary v rámci projektu nadácie Pomoc trpiacej Cirkvi pre trpiacich kresťanov v Libanone a Sýrii mi telefonicky tlmočil p. riaditeľ tejto nadácie, ktorého potešila nielen výška milodarov ale aj to, že sa táto iniciatíva v našej farnosti propagovala a stretla s takou odozvou. Vyzbieralo sa viac ako 700 Eur. ( Osobne sa veľmi teším aj ja, keďže pomoc kresťanom na Blízkom východe je pre mňa veľmi dôležitou skutočnosťou a veľmi oceňujem aktivity tejto pápežskej nadácie , ktorá pomáha kresťanom v núdzi. Viac na www.acnslovensko.sk).
• Upratovanie farského kostola: skupina č. 17.
• Do 25.januára prebieha Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. ( Možnosť získať odpustky za účasť na bohoslužbách v tom týždni ).
• Tých prihlásených na farskú púť do Lúrd 20.5.-25.5.2024, ktorí tak ešte neurobili, prosím nahlásiť: trvalý pobyt, dátum narodenia a číslo cestovného dokladu ( stačí OP nemusí byť pas). Tento termín je už obsadený, preto sme otvorili ďalší termín ( priamo letecky do Lúrd, o tom v oznamoch o týždeň).
Informácia o oprave pohonu zvonov v kostole Biskupová. V týždni bol vymenený stýkač a opravená cievka. Oprava stála 500 Eur a bola hradená z milodarov určených presne na tento účel. Ďalej. Pozval som pracovníkov Krajského pamiatkového úradu Nitra ( KPU) na vizuálnu prehliadku a zhodnotenie technického stavu zvonov, ich zavesenia a pohonu, Táto konzultácie je nutná vzhľadom k tomu, že oba zvony sú zapísané v zozname kultúrnych pamiatok. V závislosti od stanoviska KPU bude stanovená ďalší postup.
Informácia o poistení. Všetky kostoly farnosti Merašice i farská budova majú riadne uzavreté poistenie formou písomnej zmluvy prostredníctvom poisťovacej spoločnosti Renomia.

 

O správca farnosti

pozri tiež

Farské oznamy 4.2.2024

FARSKÉ OZNAMY na Piatu nedeľu v cezročnom období 4. 2. 2024   Pondelok 5. 2. …