Aktuálne správy
Domov / PODCASTY,HOMÍLIE / Naozaj sme tak chudobní?  ( adventné zamyslenie, sobota 4.12.2021)

Naozaj sme tak chudobní?  ( adventné zamyslenie, sobota 4.12.2021)

Za všetko musíme zaplatiť, či už peniazmi alebo námahou, nič nám nik nedá zadarmo. Koľkí takto uvažujú? Naozaj nie je nič, čo sme dostali a dostávame zadarmo? Samozrejme, že je. Láska. Ľudská a najmä tá Božia. Dostávame ju zdarma a ak sa ňou napĺňame, máme ju rozdávať iným, samozrejme nezištne.  Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte ( por. Mt 10,8).  Nikdy na to nezabudnime a spomeňme si na tieto slová v nadchádzajúcom období veľkého zdražovania, ktoré zastihne Slovensko a mnohých privedie do ešte väčšej biedy. Väčšina si bude v mnohom musieť uťahovať opasky. Akokoľvek, nik z nás nebude nikdy natoľko chudobný, aby nemohol darovať lásku. Neupadajme na duchu ani vtedy, keď príde pokušenie, že nie sme schopní veľkých skutkov lásky. Úžasné na našom Bohu je, že aj malý skutok  urobený z lásky k nemu má v jeho očiach obrovskú cenu. Keď sa z toho Boh  teší, nestrácajme vnútornú radosť ani my. A keď naozaj nebudete vedieť, ako prejaviť lásku, prejavte o druhého záujem a darujte mu trocha zo svojho času. Pre osamelých a opustených je to jeden z najväčších skutkov lásky. Neodvrátiť svoju tvár…a keď pridáte úprimnú modlitbu za toho človeka, za toľkých opustených, osamotených a ťažko skúšaných, urobíte veľké dielo lásky. Nebesá sa budú z vás tešiť a vy si pripravujete poklad v Nebi.

                                                                               Ľudovít Malý

O správca farnosti

pozri tiež

Viac si všímať Pánove príkazy ( adventné zamyslenie 10.12.2021)

  Väčšinou si ľudia pokoj spájajú s oddychom, nestresovaním sa. Prorok Izaiáš ale vidí priamu súvislosť …