Aktuálne správy
Domov / Nezaradené / Predĺžená vigília slávnosti Zoslania Ducha Svätého 27.5.2023

Predĺžená vigília slávnosti Zoslania Ducha Svätého 27.5.2023

Pozývame na predĺženú vigíliu Slávnosti Zoslania Ducha Svätého v sobotu 27.5.2023   vo farskom kostole v Merašiciach. 

Program:

17.25 modlitba ruženca

18.00 sv.omša ( v bohoslužbe slova zaznie viacero čítaní- niečo podobné ako pri Veľkonočnej vigílii- )

poklona  a eucharistické požehnanie.

Prečo účasť na tejto Vigílii môže byť pre nás zaujímavá a prínosná? Apoštoli sa pripravovali na zoslanie Ducha Svätého najmä tak, že spolu s Máriou a ženami očakávali Turíce na modlitbách. Toto bol najdôležitejší moment ich  prípravy. Našou účasťou na vigílii sa teda hlavne počúvaním Božieho slova a modlitbou pripravujeme na slávnosť Turíc a prijatie darov Ducha Svätého. Podobáme sa jednak prvotnej Cirkvi ale hlavne sa účinnejšie otvárame pre prijatie a pôsobenie Ducha Svätého v nás.  

 

O správca farnosti

pozri tiež

Farské oznamy 10.9.2023

FARSKÉ OZNAMY na Dvadsiatu tretiu nedeľu v cezročnom období 10. 9. 2023   Pondelok 11. …