Domov / Farské oznamy / Farské oznamy 28.4.2024

Farské oznamy 28.4.2024

na Piatu veľkonočnú nedeľu 28. 4. 2024

Pondelok
29. 4. 2024 liturgický kalendár: sv.Kataríny Sienskej,panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy , sviatok

30. 4. 2024 Liturgický kalendár: féria

1. 5. 2024 Liturgický kalendár: sv. Jozefa, robotníka, ľubovoľná spomienka

2.5. 2024 liturgický kalendár: sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
18.00 Biskupová na úmysel celebranta

3. 5. 2024 liturgický kalendár: sv. Filipa a Jakuba, apoštolov, sviatok
9.30 Kapince na úmysel celebranta
18.00 Merašice + z rodiny Golejová

4.5.2024 liturgický kalendár: sv. Floriána, mučeníka, ľubovoľná spomienka
8.00 Merašice za personál a dobrodincov reštaurácie sv.Florián vo Veľkých Ripňanoch

5.5.2024 Liturgický kalendár: ŠIESTA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA
8.00 Biskupová + rod.Magátoví a Benedikt Švec
9.30 Kapince +Terézia a Jakub Ostružároví
11.00 Merašice za farníkov

Spovedanie v týždni: hodinu pred sv.omšami, Kapince v piatok o 9.00, chorých v piatok dopoludnia.
Stretnutie s prvoprijímajúcimi deťmi teraz po sv.omši a v piatok 3.5.po sv.omši.
• Mesiac máj je mesiacom Panny Márie, pred sv.omšami sa modlíme Loretánske litánie.
Stretnutie členov ružencových spoločenstiev vo farnosti bude v sobotu 18.5.2024 v Merašiciach. Program: 17.30 katechéza o modlitbe ruženca ( J.Pavol II. Rosarium virginis Mariae), 18.00 sv.omša ( v prípade dobrého počasia pri Lurdskej jaskynke).
• Misijný sekretariát rehole Palotínov poslal našej farnosti poďakovanie za zaslané vyzbierané poštové známky. V projekte ZNÁMKY PRE MISIE budeme v našej farnosti opäť pokračovať. Nepoškodené poštové známky z listov a pohľadníc neodlepujte, ale vystrihnite s okrajom 0.5- 1 cm a vhoďte do označených zberných nádob v kostole. Zbieranie známok na misie má viac ako 100- ročnú tradíciu a výnos je použitý na misijné projekty v Afrike. Pán Boh zaplať.
• Na kurze pre lektorov Trnavskej arcidiecézy 13.4.sa z našej farnosti zúčastnili p. M.Habánová a J. Pogádyová. Odborné prednášky boli z tematiky Sv.písma, liturgie a prednesu. Niektoré z podnetov pre lektorov budeme zaraďovať aj do oznamov. Dnes by som upozornil na dôležitosť intonácie pri prednese čítaného textu a prácu s mikrofónom
• Oprava zvonov v Biskupovej. Na Krajský pamiatkový úrad Nitra sme zaslali požadované stanovisko k prehliadke zvonov od firmy, ktorá obhliadku vykonala. Po doručení rozhodnutia KPU NR vás budem informovať. Stanovisko k prehliadke zvonov teraz prečítam…( Už teraz ale môžem povedať, na čom približne sme sa s „pamiatkármi“ zhodli, a to…).

Farské oznamy 14.4.2024

FARSKÉ OZNAMY na Tretiu veľkonočnú nedeľu 14. 4. 2024   Pondelok 15. 4. 2024 liturgický …