Domov / Aktuálne / Červená streda 22.11.2023 ( program v našej farnosti)

Červená streda 22.11.2023. Venovaná je prenasledovaným kresťanom.
Nadácia Pomoc trpiacej Cirkvi ACN Slovensko aj tento rok organizuje Červenú stredu. Mnohé pamiatky na Slovensku sa večer rozsvietia načerveno, farbou mučeníckej krvi
a tak tomu bude na celom svete. Náboženská sloboda sa vo svete porušuje čoraz viac.
300 miliónov trpí pre svoju vieru, 70% útokov vo svete s náboženským motívom sa deje na kresťanoch, priemerne 11 kresťanov zomiera denne pre svoju vieru.

Naša farnosť sa zapojí nasledovne: v stredu o 17.00 vo farskom kostole modlitba ruženca a pobožnosť krížovej cesty.
Prineste si, prosím, červené sviece ( s červeným sklom alebo obalom) a po sv.omši ich rozložíte na vonkajší plot ( ako minulý rok)- POZOR- nie v blízkosti plynového uzáveru .
Podobne prosím zapáliť sviece aj pred kostolmi v Kapinciach a v Biskupovej ( na miestach ako minulý rok).
Vyzývam veriacich, aby v tento deň obetovali nejaké modlitby, časť svoj prác za prenasledovaných kresťanov. Aj mne osobne veľmi záleží na tejto iniciatíve. Pán Boh zaplať.

Pápež František 17.október určil ako deň modlitieb a pôstu za mier vo Sv.zemi

Pápež František: 17. október je dňom modlitieb a pôstu za mier vo Svätej zemi …