Aktuálne správy
Domov / Aktuálne / Slovenskí biskupi absolvujú v júni 2024 návštevu ad limina

Slovenskí biskupi absolvujú v júni 2024 návštevu ad limina

V dňoch 2. – 8. júna 2024 sa uskutoční návšteva slovenských biskupov Ad limina apostolorum v Ríme a vo Vatikáne. Jej súčasťou bude i spoločné stretnutie biskupov s pápežom Františkom na osobnej audiencii v piatok 7. júna. Na jednotlivých sekciách Rímskej kúrie budú diecézni a pomocní biskupi hovoriť o stave Cirkvi na Slovensku. Oficiálny harmonogram návštevy bude oznámený neskôr. Našich biskupov budeme sprevádzať modlitbami. 
 

Prvá – samostatne slovenská – návšteva slovenských biskupov Ad limina apostolorum v Ríme a vo Vatikáne bola v roku 1992. Ďalšie sa konali v rokoch 1998 (7. – 12. septembra) a 2007 (11. – 18. júna). Posledná návšteva tohto druhu sa konala v roku 2015 (8. – 14. novembra). 

Z Kódexu kánonického práva vyplýva, že diecézny biskup je viazaný povinnosťou každých päť rokov podať Najvyššiemu veľkňazovi správu o stave svojej diecézy, prísť si do Večného mesta uctiť hroby svätých apoštolov Petra a Pavla a vykonať návštevu u Svätého Otca.

(Podľa TK KBS)

O správca farnosti

pozri tiež

Poďakovanie za pomoc kresťanom na Blízkom východe!

Utrpenie kresťanov kdekoľvek vo svete mi nikdy nebolo ľahostajné. Ako sprievodca pútnických zájazdov do Sv.zeme …