Domov / Farské oznamy / Farské oznamy 23.7.2023

Farské oznamy 23.7.2023

na Šestnástu nedeľu v cezročnom období 23. 7. 2023
( aj pre farnosť Horné Trhovište, dočasne spravovanú z Merašíc)

24. 7. 2023 liturgický kalendár: sv. Šarbela Machlúfa, ľubovoľná spomienka
17.30 Dolné Otrokovce spovedanie
18.00 Dolné Otrokovce

25. 7. 2023 Liturgický kalendár: sv. Jakuba, apoštola, sviatok
17.00 Merašice spovedanie
18.00 Merašice + Vladimír a Jolana Remenároví,+ Rozália Vargová,+ Jozef Andacký

26. 7. 2023 Liturgický kalendár: sv. Joachima a Anny, rodičov Panny Márie, spomienka
17.30 Horné Trhovište spovedanie
18.00 Horné Trhovište

27.7. 2023 liturgický kalendár: sv. Gorazda a spoločníkov, spomienka
17.00 Biskupová spovedanie
18.00 Biskupová + Gejza a Margita,+ syn, + zať, + nevesta

28. 7. 2023 liturgický kalendár: féria
9.00 Merašice + kňazi Trnavskej arcidiecézy
– po sv.omši spovedanie Merašice

29.7.2023 liturgický kalendár: sv. Marty,Márie a Lazára, spomienka
17.00 Tepličky
18.00 Horné Trhovište

30.7.2023 Liturgický kalendár: Sedemnásta nedeľa v cezročnom období
8.00 Biskupová + Koloman,Františka, Dominik,Viliam,+ z rodiny
9.00 Kapince + rodina Galániová a Plešková
10.00 Dolné Otrokovce
11.00 Merašice za farníkov

• Upratovanie farského kostola ( Merašice): prosím skupinu č.7.
Spovedanie v týždni podľa rozpisu bohoslužieb. Spovedanie starých a chorých v piatok 28.7.dopoludnia.
Dnes sa slávi tretí svetový Deň starých rodičov a seniorov. V príslušnom posolstve pápež František vyzýva k tomu, aby sme starších nenechávali samotných, vážili si ich a konkrétne niečo pre nich urobili. Pri tejto príležitosti by som chcel poďakovať starým rodičom a seniorom v našej farnosti, za ich príklad, trpezlivosť, obety, modlitby a za to, čo nám odovzdali, aby sme to zveľaďovali. A nám ostatným: ak nie je možné starších navštíviť alebo niečo konkrétne pre nich urobiť, určite sa za nich úprimne modlime.
Pre farnosť Horné Trhovište ( a filiálky Tepličky, Dolné Otrokovce). Novovymenovaný duchovný otec farnosti Horné Trhovište vdp. farár Mgr. Štefan Šoka, nastúpi 31.7.2023. Podrobnejšie v oznamoch o týždeň.
Pre Biskupovú: K avizovanej oprave zvonov v kostole sv. Michala, archanjela v Biskupovej. Prvý krok je prerokovanie vo farskej ekonomickej rade. Po odsúhlasení nasleduje ohlásenie zámeru Krajskému pamiatkovému úradu Nitra. Po ich vyjadrení nasleduje odborná obhliadka stavu, stanovenie postupu a cenová ponuka. Ďalej žiadosť o schválenie Krajskému pamiatkovému úradu, žiadosť arcibiskupskému úradu o schválenie prác a vykonanie zbierky, ohlásenie a vykonanie zbierky a samotná oprava. V poštovej schránke farského úradu som našiel obálku s milodarom 500 Eur na opravu zvonov kostola v Biskupovej. Za tento štedrý milodar úprimne ďakujem „ Bohu známemu „ darcovi ( keďže neuviedol meno a zrejme chcel ostať v anonymite).
Ohlášky v Merašiciach: Oznamujeme, že snúbenci Tomáš Kupún ( tunajší farník) a Natália Janičová mienia prijať sviatosť manželstva. Prípadné cirkevno-právne prekážky hláste na tunajšom farskom úrade. Ohlášky sa konajú na základe žiadosti farského úradu Nižný Hrušov.
Úmysly sv.omší nezapisujem.

Farské oznamy 31.3.2024

FARSKÉ OZNAMY na Veľkonočnú nedeľu 31. 3. 2024   Pondelok 1. 4. 2024 liturgický kalendár: …