Domov / Aktuálne / Milión detí sa modlí ruženec- zapojme sa aj my!

Milión detí sa modlí ruženec- zapojme sa aj my!

Milión detí sa modlí ruženec 18.10.2023

Je dôležité, aby sa deti modlili ruženec?
– Modlitbu ruženca nám daroval Boh ako jeden z nástrojov, ktorý môže zásadne zmeniť svet. Matka Božia nás žiada napr. vo Fatime práve k tejto modlitbe. A práve vo Fatime boli deti účastné mimoriadnych udalostí, cez ktoré Matka Božia povzbudzovala k modlitbe ruženca.
Silu ruženca potvrdzuje aj veľký zástup svätých.

Za čo sa máme modliť najmä počas októbra?
– Panna Mária vo Fatime vyzývala k modlitba ruženca za obrátenie hriešnikov a za mier vo svete. To sú aj dnes hlavné úmysly modlitby ruženca.

Čo povedal vizionárka sestra Lucia o ruženci?
– “ ...nejestvuje preto ani jeden problém , akokoľvek vážny, ktorý by sme nemohli vyriešiť modlitbou ruženca. Ružencom sa…posvätíme, potešíme nášho Pána a dosiahneme spásu mnohých duší.“

Kde nájdeme viac informácií o tomto podujatí?

– na www.miliondeti.sk

Ako za zapojí naša farnosť?

–  v rodinách, v kostole.

K tejto vynikajúcej aktivite pozývam a povzbudzujem aj ja mne zverených farníkov.