Aktuálne správy
Domov / Aktuálne / Ustanovenie farského administrátora excurrendo- oznámenie

Ustanovenie farského administrátora excurrendo- oznámenie

S platnosťou od 1.júla 2023  trnavský arcibiskup J. Orosch dekrétom č. 4611/2023  ustanovil vdp. Mgr. Ľudovíta Malého aj za administrátora farnosti Horné Trhovište, ktorú bude spravovať excurrendo ( dochádzajúci administrátor). V praxi to znamená, že okrem farnosti Merašice dostáva na nevyhnutný čas, kým sa personálne veci nevyriešia, do duchovnej správy aj farnosť Horné Trhovište ( spolu ide o 6 obcí, 6 kostolov). Ide o urgentné riešenie, preto duchovný otec  prosí o pochopenie pre rozhodnutia, ktoré musí urobiť vzhľadom k rozsahu agendy a jej zvládnutiu a hlavne prosí o modlitby ( !) k zvládnutiu tejto úlohy.

                                                                                       

O správca farnosti

pozri tiež

Mladým: viete aká je podľa pápeža Františka ústredná otázka vášho života?

Pápež mladým ( a nie len im) v týchto dňoch hovorí, aby sa v tejto …