Domov / Aktuálne / Pápež František 17.október určil ako deň modlitieb a pôstu za mier vo Sv.zemi

Pápež František 17.október určil ako deň modlitieb a pôstu za mier vo Sv.zemi

Pápež František: 17. október je dňom modlitieb a pôstu za mier vo Svätej zemi
Po modlitbe Anjel Pána v nedeľu 15. októbra pápež František povzbudil veriacich, aby sa zjednotili s cirkvou vo Svätej zemi a vyhlásil 17. október za deň modlitieb a pôstu za mier. Vyzval na prepustenie rukojemníkov zadržiavaných v Gaze a na garantovanie humanitárnych koridorov.

Svätý Otec František povedal, že s veľkou bolesťou sleduje dianie v Izraeli a Palestíne. Myslí najmä na tých najmladších a starších. Obnovil svoju výzvu na prepustenie rukojemníkov a veľmi prosil, aby sa obeťami konfliktu nestali deti, chorí, starí ľudia, ženy a všetci civilisti.

„Už bolo zabitých veľmi veľa ľudí. Žiadam, aby sa neprelievala ďalšia nevinná krv ani vo Svätej zemi, ani na Ukrajine, ani nikde inde. Už toho bolo dosť. Vojna je vždy prehrou!“

„Modlitba je tichou a svätou silou, ktorá odoláva diabolskej sile nenávisti, terorizmu, vojny,“ zdôraznil pápež.

Svätý Otec vyzval všetkých veriacich, aby sa pripojili k Cirkvi vo Svätej zemi a zasvätili modlitbe a pôstu za mier utorok 17. októbra.